Duyurular

Temmuz 2021
 • 29 Tem 2021
  IRU’dan Dijitalleşme Çağrısı

  IRU Genel Sekreteri Umberto de Pretto, hükümetlerin karayolu taşımacılığı operatörlerinin COVID-19 krizinden kurtulmalarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda konuştu.

  25 ülkeden 3.500'den fazla katılımcının bir araya geldiği çevrimiçi etkinlikte, COVID sonrası dünyada lojistik fırsatlar, zorluklar ve Yunanistan'ın Avrupa tedarik zincirlerindeki rolüne odaklanıldı.

  Umberto de Pretto'ya göre, 2020 ve 2021 yıllarında, dünya çapında yaklaşık 90 zettabayt veri üretilecek, bu veri 19 trilyon DVD'yi doldurmaya yetecek. Dolayısıyla bu değerli kaynağın adil yönetimini sağlamak için uyumlu ve yasal olarak bağlayıcı bir çerçeve geliştirmek için düzenleyicilere ihtiyaç duyuluyor.

  Genel sekreter ayrıca, hükümetlerin teknolojinin hızına ayak uydurması ve eTIR ve eCMR gibi mevcut dijital araçları en iyi şekilde kullanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

   

  IRU’dan Dijitalleşme Çağrısı
 • 21 Tem 2021
  2014 Öncesi Modellerde ADR Uygunluk Belgeleri Hakkında Güncelleme

  07.10.2020 tarihli ve 31267 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Taşınması Hakkında Yönetmeliğin “Uygunluk Belgesi” olmadan faaliyette bulunan taşıtlar başlıklı Geçici 1 inci maddesi kapsamında yürürlüğe giren maddede süre uzaması yönünde bir değişiklik yapılmıştır. 

  Kısıtlamayı 1 Temmuz 2021’de başlatacak maddede tehlikeli madde taşımacılığının olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla tarih 2022 olarak düzenlenmiş ve 1 yıllık ek süre tanınmıştır. 

   

  2014 Öncesi Modellerde ADR Uygunluk Belgeleri Hakkında Güncelleme
 • 16 Tem 2021
  Almanya'da Sel Baskınları Sebebi İle Trafikte Yaşanan Aksamalar

  İklim değişiklikleri sebebiyle bu ay yüksek miktarda yağışa maruz kalan Almanya’da, özellikle Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland-Palatine bölgelerinde trafik problemleri meydana gelmiştir. 

  Almanya hükümeti tarafından desteklenen ADAC platformu üzerinden mevcut trafik durumunu, açık veya hasarlı yolları takip edebilmeniz mümkündür. Detaylı bilgi için: https://www.adac.de/verkehr/verkehrsinformationen/de/

   

  Almanya'da Sel Baskınları Sebebi İle Trafikte Yaşanan Aksamalar