Duyurular

Mart 2018
 • 27 Mar 2018
  Sarp sınır kapısında yoğunluk

  Türkiye-Gürcistan sınırında bulunan Sarp sınır kapısında yenileme çalışmaları ciddi oranda yoğunluğa sebep oldu. Gümrüğün taşınması nedeniyle Sarp sınır kapısı hizmete kapalıydı. İçişleri Bakanlığı’nın pasaport sistemi yenileme çalışmalarından kaynaklanan aksamalar ve Nevruz Bayramı nedeniyle oluşan yoğunluk geçiş için bekleyen araçların bekleme süresini ortalama 2,5 güne çıkardı. Sürücüler, alternatif olarak, Çıldır-Aktaş ve Türkgözü sınır kapılarını kullanabilir.

  Sarp sınır kapısında yoğunluk
 • 27 Mar 2018
  Türkiye-Bulgaristan sınır kapısında çalışma

  Bulgar Ulusal Gümrük Ajansı’nın resmi duyurusuna göre, 8 Nisan 2018, saat 20:00 ile 10 Nisan 2018, saat 8:00 arası “Yol Ücretleri ve Otorizasyon Rejimi” teknik ve iyileştirme çalışmaları yapılacak. Çalışmalar süresince geçiş işlemleri bilgisayar ortamında gerçekleştirilemeyecek. Bu nedenle yol ve otoban ödemeleri sınır noktalarında nakit olarak yapılacak ve bilgiler manuel olarak girilecektir. Konuyla ilgili önlem alan Bulgaristan Gümrük Yönetimi, sınır kapısında kuyrukların oluşmaması ve geçişlerin aksamaması için bölgeye ek personel takviyesi yapacağını açıkladı.

  Türkiye-Bulgaristan sınır kapısında çalışma
 • 25 Mar 2018
  Ukrayna Geçiş Belgeleri tükendi

  Bu sene Ukrayna ile Türkiye arasında artan ithalat-ihracat nedeniyle Ocak-Şubat-Mart 2018 dönemine ait Ukrayna ikili geçiş belgeleri tükendi. 3 ayda bir kullanıma açılan ikili geçiş belgelerinin seri numaraları sene başında Türk ve Ukrayna mercileri tarafından belirlenir ve geçerlilik süreleri sınır kapılarına iletilir.  İkinci döneme ait belgeler 1 Nisan tarihinde kullanıma açılacak.

  Ukrayna Geçiş Belgeleri tükendi