Duyurular

Mayıs 2018
 • 25 May 2018
  TGL 2017 Faaliyet Raporu yayımlandı

  TET Global Lojistik’in 2017 Faaliyet Raporu yayımlandı. Raporda TGL’nin 2017’de gerçekleştirdiği kimyasal lojistik ve kimyasal tanker yıkama faaliyetlerinde performans değerlendirmesi ve 2018 yılı hedefleri yer alıyor. Raporun tamamına linkten ulaşabilirsiniz.

  TGL 2017 Faaliyet Raporu yayımlandı
 • 25 May 2018
  Türkiye-Rusya Karayolu Taşımacılığı Anlaşması yenilendi

  24 – 25 Mayıs tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilen Türkiye-Rusya Karayolu Taşımacılığı Anlaşması Yenileme Müzakereleri Karayolu Anlaşması’nda önemli revizyonlara sahne oldu. Yapılan değişikliklere göre, Türkiye ve Rusya arası geçişler artık elektronik geçiş belgesi ile yapılacak. Türk lojistik firmalarının yaşadığı sorunları çözmeyi amaçlayan revizyonlar kapsamında geçiş belgeleri 31 Ocak tarihine kadar geçerli olacak. 2018 yılında Türkiye-Rusya geçişlerinde kullanılmak üzere Haziran’da 1.500 adet ilave ikili geçiş belgesi basılıp Türkiye’ye teslim edilecek.

  Türkiye-Rusya Karayolu Taşımacılığı Anlaşması yenilendi
 • 25 May 2018
  KUKK Toplantısı’nda öne çıkan başlıklar

  17-18 Mayıs tarihlerinde Semerkand’ta gerçekleştirilen Türkiye-Özbekistan Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı’nda Türkiye’de ücretsiz geçiş belgesinin yürürlüğe girmesinin gündeme alınması kararlaştırıldı. 25 Ekim 2017’de imzalanan Karayolu Taşıma Anlaşması Özbekistan’da yürürlüğe girdi. Anlaşma kapsamında geçiş belgesi kotası 2018 için %50 olarak artırıldı. Özbekistan üzerinden yapılan transit gabari dışı taşımalarda alınan depozite ücreti kaldırıldı. Özbekistan’da yürürlükte olan yol güzergah haritası uygulaması 1 Temmuz itibariyle kaldırılacak.

  KUKK Toplantısı’nda öne çıkan başlıklar
 • 11 May 2018
  TGL’ye İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Ödülü!

  TET Global Lojistik olarak Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri tarafından iş sağlığı güvenliği ve çevre ödülüne layık görüldük. 5. Geleneksel İSG ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Ocak-Nisan 2018 dönemine ait sevkiyatların İSG uyumluluğu dalında en iyi performans gösteren firma olarak ödüllendirildik.  Bugün yapılan ödül töreninde firmayı temsilen TGL Kalite Yönetim Sistemi Departman Yöneticisi Cemil Can Yalçın, plaketi Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri Genel Müdürü Kıvanç Boztepe’den aldı. Yalçın kaliteli, güvenli ve çevre dostu hizmet anlayışının TGL’nin ana çalışma prensiplerini oluşturduğunu ve bu anlayışla hizmet vermeye devam edeceklerini kaydederek Altıntel’e teşekkür etti.

  TGL’ye İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Ödülü!