Duyurular

Haziran 2018
 • 21 Haz 2018
  Danimarka’daki park süreleri ve para cezalarıyla ilgili değişiklik!

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan yazıda Danimarka otoyolları üzerinde bulunan hizmet tesislerinde kamyon ve tır park sürelerinin azami 25 saat olarak belirlendiği bildirildi. Yeni düzenlemenin 1 Temmuz 2018 itibariyle uygulamaya geçmesi planlanıyor. Bu tarihten sonra azami park süresinin aşılması veya servis yollarına yasadışı araç park edilmesi durumunda verilen cezai yaptırımların artırılacağı ve yeni ceza tarifelerinin kanuni olarak düzenlenip 2019 yılı başında uygulamaya konulacağı iletildi.

  Danimarka’daki park süreleri ve para cezalarıyla ilgili değişiklik!
 • 21 Haz 2018
  Ukrayna ikili geçiş belgeleri yeniden kullanıma açılıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Nisan-Mayıs-Haziran için tükenen Ukrayna İkili Geçiş Belgeleri için harekete geçti. Bakanlığın çalışmaları sonucu Ukrayna makamlarıyla 1 Temmuz 2018 tarihinde kullanıma açılması planlanan 3. döneme ait Ukrayna İkili Geçiş Belgelerinin 15 Haziran 2018 itibariyle kullanıma açılması kararlaştırıldı. Bu doğrultuda Ukrayna İkili Geçiş Belgeleri 14 Haziran 2018 itibariyle taşımacıların kullanımına açılacaktır. 

  Ukrayna ikili geçiş belgeleri yeniden kullanıma açılıyor
 • 01 Haz 2018
  TGL'nin SQAS denetimi tamamlandı

  TET Global Lojistik'in SQAS kriterlerine uygunluk denetimi 30 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi tarafından kara yolu taşımacılığı yapan firmaların sürdürülebilir emniyet ve kalite standartlarına uygunluğunu denetleme amacıyla yapılan değerlendirmede TGL, kimya lojistiği kategorisinde 93 puan, Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama-Arıtma Tesisi ise kimyasal tanker yıkama kategorisinde 96 puan alarak önceki yıllara oranla performansını önemli ölçüde artırdı. Kalite, güvenlik, sağlık, çevresel ve kurumsal sosyal sorumluluk standartlarını içeren SQAS, sektörde önemli bir değerlendirme programı olarak kabul ediliyor.

  TGL'nin SQAS denetimi tamamlandı