Duyurular

Temmuz 2018
 • 23 Tem 2018
  Ek Rusya Geçiş Belgeleri kullanıma açıldı

  Rusya Geçiş Belgeleri 15 Temmuz 2018 itibariyle tükenmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, artan ihracat doğrultusunda ihracat firmalarını ve sınır kapılarında ihracat yüküyle beklemek zorunda olan taşıma firmalarına destek olmak amacıyla sınır kapılarında yüklü bekleyen araçlar için 100 adet ek Rusya İkili Geçiş Belgesi kullanıma açıldı.

  Ek Rusya Geçiş Belgeleri kullanıma açıldı
 • 23 Tem 2018
  Belçika ve Hollanda Geçiş Belgeleri tükenmek üzere

  Kotası 5.000 adet olan Belçika Geçiş Belgelerinden 80 adet, kotası 3.500 olan Hollanda Çok Girişli Geçiş Belgelerinden 72 adet kaldığı bilgisi iletildi. UND, Geçiş Belgesi Otomasyon Sistemi’nden (GEBOS) alınan bilgi doğrultusunda lojistik firmalarına mevcut durumu dikkate alarak planlama yapmaları çağrısında bulundu.

  Belçika ve Hollanda Geçiş Belgeleri tükenmek üzere
 • 23 Tem 2018
  Avusturya’daki cezalar hakkında uyarı

  Avusturya’da bulunan Türkiye plakalı çekicilerin önümüzdeki 3 ay boyunca Avrupa Birliği üyesi ülkelerde hizmet verebilmesi için gerekli koşullar açıklandı. UNRORO tarafından yapılan açıklamaya göre koşullar şu şekilde: Türkiye plakalı çekiciler, Avusturya gümrük kapıları ve Wels Terminali arasında Beyaz Dozvola Belgesi’nde yazılı tarih itibariyle 2 – 5 ay arası süre boyunca hizmet verebilecekler. Belge, çekicilerin Trieste Liman Çıkış Kapısı’nda tarih ve saat bilgisi işlendikten sonra kaşelenip mühürlendiği takdirde geçerli kabul edilecek. Onaylı evrakın çekici araçta kıymetli evrak olarak saklanması ve istendiği takdirde ibraz edilmesi gerekmektedir.
   

  Avusturya’daki cezalar hakkında uyarı