Duyurular

Kasım 2019
 • 29 Kas 2019
  İspanya Tektip Geçiş Belgeleri Tükenmek Üzere

  29 Kasım tarihinde GEBOS üzerinden yapılan inceleme sonucunda, 2019 senesi için ayrılan İspanya tektip geçiş belgelerinin tükenmek üzere olduğu görülmekte. Sınır kapılarında toplam 77 adet tektip geçiş belgesi kalmıştır. Belgelerin kullanım sıklığı göz önüne alındığında, kalan belgelerin 1 Aralık tarihine kadar tamamen tükenmesi bekleniyor.

  İspanya tektip geçiş belgelerine ilave yapılması için resmi girişimler yapılmakta. İspanya'ya taşımacılık yapan firmaların konuyu dikkate almalarını tavsiye ederiz.

  İspanya Tektip Geçiş Belgeleri Tükenmek Üzere
 • 14 Kas 2019
  Çekya'da Yeni Otoban Sistemi

  Çekya'da yeni geçiş ücreti sistemi için araçların kaydına başlandı. Taşıyıcılara, yeni elektronik geçiş ücret sistemine kaydolmak ve araçlarını güncel cihazla donatmak için en geç 1 Aralık 2019 tarihine kadar zaman verildi.

  Çekya'daki geçiş ücret sisteminin temel ilkeleri değişmeden kalacak. Yeni ücretlendirme, aracın cinsine ve katettiği yola bakılarak hesaplanacak. Uygulamanın konusu olan araçlar ise; izin verilen azami ağırlığı 3,5 tonu aşan ve en az dört tekerlekli motorlu taşıtlar olacak.

  Çekya'yada taşımacılık yapan meslektaşlarımız konuyla ilgili gerekli önlemleri almalarını tavsiye ederiz.

  Çekya'da Yeni Otoban Sistemi
 • 05 Kas 2019
  Yunanistan Dönüş Yüküne Tahsis Edilen Ücretli İkili Geçiş Belgeleri

  4 Kasım 2019 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Yunanistan ücretli ikili geçiş belgelerinin %20 kadarı, Yunanistan'a yük almak için boş giden taşıtlara ve başka ülkelere yük götürüp dönüş yükünü Yunanistan'dan alacak taşıtlara verilecek.

  Yunanistan’a ihraç taşıması yapan taşıtlar için kullanıma açılan ikili geçiş belgelerinden an itibariyle 35 adet kalmıştır.
   

  Yunanistan Dönüş Yüküne Tahsis Edilen Ücretli İkili Geçiş Belgeleri