Duyurular

Şubat 2019
 • 05 Şub 2019
  Türkmenistan’da Tacikistan yüklerine detaylı kontrol

  04.02.2019 tarihinde Türkmenistan sınırları içerisinde hem ihracat hem de ithalat yönünde Tacikistan yüklerinin geçişlerine izin verilmemiştir. Gümrük yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucu bu duruma araçların detaylı aranmasının sebep olduğu öğrenilmiştir. Bu bağlamda, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Türkmenistan’da bekletilen Türkiye menşeili araçların hızlı geçişlerine izin verilmesi ve taşımacıların mağduriyetlerinin giderilmesi için girişimlerde bulunmuştur.  
   

  Türkmenistan’da Tacikistan yüklerine detaylı kontrol
 • 05 Şub 2019
  Çekya, Geçiş Belgesi Talep Ediyor

  Çekya’ya ve Çekya üzerinden gerçekleştirilecek 3,5 ton altı nakliyelerde Çekya, geçiş belgesi talep etmektedir. Belgesiz geçişin cezası 1,200 Euro olacaktır. Bu duruma bağlı olarak nakliyelerin talimata uygun şekilde planlanması önem taşımaktadır.

  Çekya, Geçiş Belgesi Talep Ediyor
 • 05 Şub 2019
  Bulgaristan Gümrüğü’nde Arıza 

  03.02.2019 tarihinde 14:00 ile 18:30 saatleri arasında Bulgaristan gümrüğünde sistem arızası meydana gelmiştir. Bu nedenle Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında araç giriş çıkışlarına bir süre imkân verilememiştir. Yoğunluk nedeni ile araçlar uzun süre kapılardan geçemedi. Bekleme süreleri ortalama 40 saate çıktı. Buna bağlı olarak Cuma ve Cumartesi ihracat çıkışı gerçekleşen araçların terminlerde 1 gün gecikme yaşanmaktadır.

  Bulgaristan Gümrüğü’nde Arıza