Duyurular

Temmuz 2019
 • 30 Tem 2019
  Kazakistan İkili Geçiş Belgeleri Azaldı

  Second term documents will be submitted in early August. Work is underway to speed up the process.
  Kazakistan ile Türkiye arasında artan ithalat-ihracat nedeniyle ikili geçiş belgeleri azaldı. GEBOS tarafından açıklanan bilgilere göre, sadece 244 ikili geçiş belgesi kaldı.

  Kapı bazında kalan belgeler: Aktaş 13, Ardahan 3, Dilucu 3, Haydarpaşa 23, Hopa 172, Sakarya-Karasu 23, Zonguldak 2, Samsun 5.

  İkinci dönem belgelerinin Bakanlığımız tarafından Ağustos ayı başında verilmesi planlanıyor. Süreci hızlandırmak için gerekli çalışmalar devam ediyor.

  Kazakistan İkili Geçiş Belgeleri Azaldı
 • 19 Tem 2019
  Çekya'dan Güvenli Transit Geçişe Yönelik Platform Kuruldu

  Çekya Karayolu Taşımacılık Derneği (Cesmad Bohmia) tarafından hem web hem de mobil cihazlarda kullanılabilen yeni bir platform yaratıldı. Platformun amacı artan transit geçişler dikkate alınarak uluslararası tır sürücülerinin Çekya'yı güvenle geçmelerine yardımcı olmak. 

  IRU tarafından açıklanan bilgiye göre platform, yaz aylarında uygulanan inşaat çalışmalarını ve özel sürüş şartlarını da kullanıcılarıyla paylaşacak.

  Yeni Platformla ilgili detaylı bilgi için: https://transit.tir.cz/en/

  Çekya'dan Güvenli Transit Geçişe Yönelik Platform Kuruldu
 • 10 Tem 2019
  Avusturya Tirol A 12 Otoyolunda Sürüş Yasakları

  A 12 otoyolunda Euro normlu araçların sürüş yasakları ile ilgili güncellemeler yapılıyor. Tirol Eyalet Hükümeti tarafından yapılan değişiklikler sonrasında, sürüş yasakları kademeli olarak artış gösterecek.

  Tirol A 12 otoyolunda sürüş izni sadece Langkampfen - Zirl bölgesi için verilmekte. Planlanan değişiklikler sonrasında:

  30 Ekim 2019 tarihine kadar Langkampfen - Zirl bölgesini Euro 4, 5 ve 6 normuna sahip araçlar kullanabilecek. 31 Ekim 2019 tarihinden sonra bu bölgede sürüş izni Euro 5 ve 6 normuna sahip araçlara tanınacak. 1 Ocak 2021 sonrasında Langkampfen - Zirl bölgesini sadece Euro 6 normuna uygun araçlar kullanabilecektir.

  Avusturya Tirol A 12 Otoyolunda Sürüş Yasakları