Duyurular

Eylül 2019
 • 25 Eyl 2019
  Macaristan'da Ek Trafik Yasağı Uygulaması

  Güncel düzenlemeye göre Macaristan’ın Mosonmagyaróvár ve Csorna arasındaki 86 numaralı yolda, 20 ton ve üzeri araçlar için 22:00 ile 06:00 saatleri arasında gece sürüş yasağına uygulanmakta. Mevcut sürüş yasağına ek olarak 1 Mart 2020 itibariyle bu sınıf araçların 86 numaralı yoldan geçişleri tamamen yasaklanıyor.

  IRU tarafından açıklanan bilgiye göre bu yasağın başlıca sebebinin, yol kenarında bulunan yerleşkelerin çok fazla gaz emisyonuna maruz kalması gösterildi. Macaristan İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değişiklikle birlikte Mosonmagyaróvár ve Csorna arasında (M1 otoyolu ve M85 yolu) yük taşıyan araçların daha güvenli bir şekilde geçişlerinin sağlanacağı açıklandı.

  Macaristan'da Ek Trafik Yasağı Uygulaması
 • 09 Eyl 2019
  Çekya Transit Geçiş Belgelerinde Son Durum

  Geçiş Belgesi Otomasyon Sistemi'nden alınan veriler ışığında Çekya transit geçiş belgelerinin Eylül ayındaki durumu açıklandı. Veriler üzerinde yapılan analiz sonucunda, Çekya transit geçiş belgelerinin 10 Eylül 2019 tarihinde tükenmesi bekleniyor.

  Çekya üzerinden yapılan taşımaların aksamadan devam edebilmesi için ek geçiş belgesi talebinde bulunuldu. Ek transit geçiş belgeleri temin edildiği takdirde, 2019 yılının geri kalan bölümünde meslektaşlarımızın bir sıkıntı çekmeyecekleri öngörülüyor.

  Çekya Transit Geçiş Belgelerinde Son Durum
 • 03 Eyl 2019
  12 Eylül 2019 Tarihinde Almanya Genelinde Kapsamlı Trafik Denetimi

  Almanya'nın Schleswig-Holsteins Eyaleti tarafından yapılan açıklamaya göre, 12 Eylül 2019 Tarihinde Almanya'nın genelinde kapsamlı bir trafik denetimi gerçekleştirileceği ifade edildi. Denetimlerin odağında ağır yük taşıması yapan araçlar bulunacak.

  Denetimlerin yapılacağı gün Almanya'da bulunacak meslektaşlarımızın bazı konulara özellikle dikkat etmeleri gerekiyor. Önem verilmesi gereken konuların başında; aracın genel durumu, araç ölçüleri, aks ağırlıkları yük emniyeti, sürüş ve dinlenme süreleri gelmektedir.

  12 Eylül 2019 Tarihinde Almanya Genelinde Kapsamlı Trafik Denetimi