Duyurular

Kasım 2020
 • 23 Kas 2020
  Fransa'da Sokağa Çıkma Yasaklarına Dikkat

  Fransa Hükümeti Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasaklarını genişlerek, bu yasakları ülke geneline yayılmış durumda. Taşımacılık sektöründe çalışan meslektaşlarımızın gerekli belgelere sahip oldukları sürece bu yasaklardan muaf şekilde görevlerini yerine getirebileceklerini hatırlatırız.

  Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından yapılan son açıklamaya göre, taşımacılık sektörünün sekteye uğramaması için bazı önlemler alındığı belirtildi.

  Otoyollarda bulunan restoran ve servis alanları, profesyonel lisansı olan sürücülere hizmet vermeye devam edecek. Otoyollarda bulunan restoranlar akşam 18.00'den sabah 10.00'a kadar hizmet verecek. Diğer yandan servis ve dinlenme alanları tüm gün boyunca temel ihtiyaçlar için hizmet vermeye devam edecek. Servise açık olan restoran ve servis alanlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

  Fransa'da Sokağa Çıkma Yasaklarına Dikkat
 • 17 Kas 2020
  Çekya, Macaristan ve Slovenya Geçiş Belgeleri Hakkında

  Bahsi geçen ülkelere taşımacılık yapan meslektaşlarımızın, Geçiş Belgesi Otomasyon Sisteminden son durum hakkında bilgi alabileceklerini hatırlatırız. Çekya, Macaristan Ve Slovenya Geçiş Belgeleri ile ilgili GEBOS sistemindeki son durum aşağıda belirtildiği gibidir.

  -13.11.2020 Tarihinde kullanıma açılan Slovenya belgeleri tükenmiştir. Bir sonraki dönemin belgeleri ise 23.11.2020 tarihinde kullanıma sunulacaktır.

  -30.10.2020 Tarihinde kullanıma sunulan Çekya transit geçiş belgelerinden an itibariyle (17.11.2020) 476 adet kalmıştır.

  -2020 Senesi içerisinde kullanıma tahsis edilen 2200 adet Macaristan ilave transit EURO 6 belgesinden, 17.11.2020 tarihi itibariyle 1.254 adet kalmıştır.

  Çekya, Macaristan ve Slovenya Geçiş Belgeleri Hakkında
 • 06 Kas 2020
  Mont Blanc Tünelinde İki Ay Sürecek Bakım Çalışması

  Fransa ile İtalya arasında taşımacılık yapan firmaları ilgilendiren bu haber IRU tarafından geldi. Taşımacılık sektörü için önemli geçiş rotalarından birisi konumunda bulunan Mont Blanc tünelinde iki ay boyunca aralıklarla bakım çalışması yapılacak. Kuzey Avrupa'nın en önemli tüneli olan Mont Blanc Tüneli bazı saatlerde tamamen kapalı olacak, bazı saatlerde ise tek yönlü geçişe izin verilerek faaliyet gösterecek.

  Meslektaşlarımızın bu durumu göz önüne alarak operasyonlarını planlamalarını tavsiye ederiz. Mont Blanc Tüneli İdaresi resmi web sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Mont Blanc Tünelinde İki Ay Sürecek Bakım Çalışması