Duyurular

Aralık 2020
 • 31 Ara 2020
  Portekiz'de Sürüş ve Dinlenme Kuralları Değişti

  Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre; covid sebebiyle Portekiz'de sürüş ve dinlenme kurallarında değişiklikler yapıldı. Taşımacılık yapan sürücülerin, sürüş ve dinlenme sürelerindeki katı kısıtlamalar bir nebze gevşetildi. Geçici olması planlanan bu değişiklikler 13 Ocak tarihine kadar yürürlükte olacak.

  Geçici sürüş ve dinlenme kurallarını içeren listeye buradan ulaşabilirsiniz.

  Portekiz'de Sürüş ve Dinlenme Kuralları Değişti
 • 21 Ara 2020
  2021 Yılı Vize Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak

  Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; bazı ülkeler için yapılacak vize başvuruları, 2021 itibariyle e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Başlangıçta Romanya, Belarus ve Bulgaristan vizeleri için yapılacak uygulamanın ilerleyen tarihlerde genişletilmesi düşünülüyor.

  Yukarıda bahsedilen ülkelere yük veya yolcu taşıyacak sürücülerin yapmaları gereken başvuru işlemlerinin kolaylaştırılmasını amaçlayan bu sistem an itibariyle yürürlüktedir.

  2021 Yılı Vize Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak
 • 11 Ara 2020
  Çekya, Macaristan, Slovenya Geçiş Belgelerinde Son Durum

  Geçiş Belgesi Otomasyon Sistemi (GEBOS) tarafından iletilen son bilgilere göre Slovenya, Macaristan ve Çekya Geçiş Belgelerindeki durum aşağıdaki gibidir.

  - Kasım ayının son günlerinde kullanıma açılan Çekya geçiş belgelerinden 11.12.2020 tarihi itibariyle 462 adet kaldı.

  - Bu yıl için tahsis edilen 1.000 adet Macaristan EURO6 belgesinden geriye 400 adet kalmıştır.

  - Şu ana kadar hizmete sunulan Slovenya geçiş belgeleri tükendi. Bir sonraki döneme ait yeni belgelere 13.12.2020 tarihinde ulaşabilirsiniz.

  Çekya, Macaristan, Slovenya Geçiş Belgelerinde Son Durum