Duyurular

Haziran 2020
 • 28 Haz 2020
  TGL TİO Belgesini Aldı!

  Uluslararası ve yurtiçi taşıma işleri organizatörlüğü yapma imkanı sağlayan "TİO" yetki belgesine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

  Özellikle kimyasal taşımacılığın beraberinde getirdiği tehlikeleri her şartta göz önünde bulundurarak yürüttüğümüz güvenli ve kaliteli hizmet prensibimizin yanı sıra, TİO belgesinin bizlere yüklediği ek sorumlulukların da bilincinde yol almaya devam ediyoruz.

  Tet Global Lojistik ailesi olarak sizlere en yüksek standartlara uyarak vermekte olduğumuz hizmetlerimizle ve TİO belgesi detaylarıyla ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  TGL TİO Belgesini Aldı!
 • 22 Haz 2020
  65 Yaş Üzerindeki Sürücü Adayları ile İlgili Önemli Duyuru

  Taşımacılık sektöründe yaşanan şoför eksikliği sebebiyle yapılan yeni düzenleme sonrasında, 65 yaş üzerinde olan ve belirli kriterlere sahip sürücüler tekrar iş başı yapabilecekler. Tedarik zincirinin en önemli halkalarından olan nakliye bölümü, koronovirüs salgınından en çok yara alan sektörler arasında geliyor. Yapılacak bu düzenlemeler sayesinde nakliye sektörün hızla eski durumuna getirilmesi hedefleniyor.

  Sürücülük mesleğini halen icra edebilecek 65 yaş üzeri şoförlerin çalışmalarına Bakanlık tarafından izin verilecek. Başvuruda bulunmak isteyen şoförler, aşağıda belirtilen önemli hususlara dikkat etmeliler.

  Taşımacılık faaliyeti yürüten firmalar, birden fazla şoför için başvuruda bulunabilirler. 65 yaşını dolduran şoförler adına Bakanlıkta yapılacak işlemler için, diğer işlemlerde izlenilen sürecin aynısı uygulayarak başvuru yapabilirler.

  Sürücünün başvuruda kullanacağı sağlık raporunun alınış tarihi 30 günü geçmemiş olmalıdır.

  Raporda “şoförlük mesleğini icra etmesine engel yoktur” cümlesinin yer alması gerekmektedir.

  Psikoteknik raporunun bir nüshası başvuruda bulunması mecburi bir diğer evraktır.

  Başvuruda bulunacak sürücünün vizesinin okunaklı fotokopisi gerekmektedir. Fotokopinin renkli olması tavsiye edilir.

  SRC 3 için ne kadar süre uzatımı söz konusu ise aynı süre Dijital Kart için de söz konusu olup, ilave bir başvuruya gerek yoktur.

  65 Yaş Üzerindeki Sürücü Adayları ile İlgili Önemli Duyuru
 • 18 Haz 2020
  Macaristan, Slovenya ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum

  Dönemsel kullanıma açılan Macaristan, Slovenya ve Çekya geçiş belgelerine ilişkin GEBOS üzerinden yapılan incelemelerde, kullanım oranlarının Koronavirüs öncesindeki seviyelere yaklaştığı görülüyor.

  -13.06.2020 tarihi saat 23:59 itibariyle kullanıma açılan Slovenya Haziran ayı ikinci dönem transit geçiş belgeleri 16 Haziran tarihi itibariyle tüm sınır kapılarında tükenmiştir. Bir sonraki döneme ait geçiş belgeleri 23.06.2020 tarihi gece yarısı (23:59) itibariyle kullanıma açılacaktır.

  -08.06.2020 tarihi gece yarısı (23:59) itibariyle kullanıma açılan 1.180 adet Macaristan transit geçiş belgesinden 10 adet Karasu Limanı'nda bulunmakta olup diğer tüm sınır kapılarımızda tükenmiştir. Dağıtım esaslarına göre, bir sonraki döneme ait belgeler (1.180 adet) 18.06.2020 tarihi gece yarısı (23:59) itibariyle kullanıma açılacaktır.

  -Çekya Haziran ayı transit geçiş belgelerinin kullanım oranları geçtiğimiz aylara kıyasla artış göstermiş olup 13 Haziran tarihi itibariyle tüm sınır kapılarında tükenmiştir. Bir sonraki döneme ait geçiş belgeleri 29.06.2020 tarihi gece yarısı (23:59) itibariyle kullanıma açılacaktır.

  Macaristan, Slovenya ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum