Duyurular

Temmuz 2020
 • 21 Tem 2020
  Gürcistan İran Arasındaki Taşımalara Kısıtlama

  Sarp Gümrük Müdürlüğü ve Batum Ticaret Ataşeliği yetkililerine İran ile ilgili yeni bir bilgi paylaşıldı. Sözlü olarak yapılan açıklamaya göre; İran plakalı taşıtların ve İran menşeli ürünleri taşıyan araçların Gürcistan'a girişlerinin engelleneceği belirtildi.

  Gürcistan sınır gümrüğü makamlarınca yapılan açıklama henüz tam anlamıyla resmiyet kazanmadı fakat meslektaşlarımızın yapacakları taşımalarda bu bilgileri göz önüne alarak planlama yapmalarını tavsiye ederiz.

  Gürcistan İran Arasındaki Taşımalara Kısıtlama
 • 14 Tem 2020
  Slovenya, Macaristan ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum

  Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre, dönemsel olarak kullanıma açılan Macaristan, Slovenya ve Çekya geçiş belgelerine talep artıyor. GEBOS üzerinden yapılan incelemelerde, kullanım oranlarının koronavirüs öncesindeki seviyelere yükseldiği belirlendi.

  -Temmuz ayı birinci dönemine ait Slovenya geçiş belgeleri tükendi. 14.07.2020 Tarihi itibariyle yeni geçiş belgeleri kullanıma açılacaktır.

  -Macaristan transit geçiş belgeleri de geçtiğimiz günler itibariyle tükendi. Bir sonraki döneme ait belgeler ise 18.07.2020 tarihinde kullanıma açılacak.

  -Temmuz ayı için kullanıma açılan transit geçiş belgeleri geçtiğimiz aylarda olduğu gibi hızla tükenmekte. 13 Temmuz tarihi itibariyle bütün sınır kapılarımızda toplamda 169 adet geçiş belgesi kaldı.

  Meslektaşlarımızın bu hususları göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederiz.

  Slovenya, Macaristan ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum