Duyurular

Ağustos 2020
 • 29 Ağu 2020
  Sarp Sınır Kapısı'nda Yoğunluk

  Gürcistan Sarp Sınır Kapısı'nda başlatılan zemin betonlama işlemleri sebebiyle yoğun araç kuyrukları oluşuyor. Sınır kapısının özellikle ithalat tarafında büyük bir yoğunluk görülüyor.

  An itibariyle Türkiye'ye geçmek için bekleyen 600 civarında araç sınır kapısı geçiş sürecini şimdiden 48 saate çıkarttı.

  Geçiş sürelerinin daha fazla artmaması ve planlanan taşımaların aksamaması için meslektaşlarımızın Türkgözü veya Aktaş sınır kapılarını kullanmalarını tavsiye ederiz.

  Sarp Sınır Kapısı'nda Yoğunluk
 • 21 Ağu 2020
  Habur-İbrahim Halil Sınır Kapısı Tır Geçişlerine Açıldı

  Pandemi tedbirleri kapsamında, 2020 Mart ayında kullanıma kapatılan sınır kapısı tır geçişlerine açılıyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği'nin önemli katkıları sayesinde faaliyete başlayan sınır kapısı, Türk sürücülerin Kuzey Irak'a geçişlerini sağlayacak.

  Erbil Gümrük Ataşeliğimiz tarafından yapılan açıklamaya göre; geçişler sırasında Irak Sağlık Bakanlığı tarafından sürücülerimize COVID-19 testi yapılacağı belirtildi. 25 Dolar ücreti olacak testin sonuçlarını almak için sürücülerimiz 4 saat beklemek durumundadırlar.

  Irak üzerinden taşımacılık yapacak meslektaşlarımızın bu yeni gelişmelerini göz önünde bulundurarak planlama yapmalarını tavsiye ederiz. Habur-İbrahim Sınır Kapısı'nın açılması rol üstlenen bütün yetkililere teşekkürlerimizi iletiriz.

  Habur-İbrahim Halil Sınır Kapısı Tır Geçişlerine Açıldı
 • 11 Ağu 2020
  Çekya, Macaristan ve Slovenya Geçiş Belgelerindeki Son Durum

  Dönemsel olarak kullanıma açılan Çekya, Macaristan ve Slovenya geçiş belgelerine ilişkin yapılan inceleme sonucunda, kullanım oranlarının pandemi öncesi rakamlara yaklaştığı görülüyor. Bu ülkelere ait geçiş belgelerindeki son durum aşağıdaki gibidir.

  -Ağustos ayına ait Slovenya ilk dönem geçiş belgeleri tükenmiştir. Bir sonraki dönemin geçiş belgeleri 13.08.2020 tarihinde kullanıma açılacaktır.

  -08.08.2020 Tarihinde kullanıma sunulan 1.180 adet geçiş belgesinden an itibariyle 342 adet kalmıştır. (Hamzabeyli:48 adet, İpsala:6 adet ve Kapıkule:288 adet)

  -26 Temmuzda kullanıma açılan Çekya transit geçiş belgelerinden 114 adet kalmıştır.

  Çekya, Macaristan ve Slovenya Geçiş Belgelerindeki Son Durum