Duyurular

Mayıs 2021
 • 24 May 2021
  IRU’dan Coronavirüs’ün Sektöre Etkisi Raporu

  IRU’nun yayınladığı rapora göre kara taşımacılığı hizmetleri, krize yanıt vermede hayati önem taşıyor, ancak çoğu firma hayatta kalmak için büyük çaba gösteriyor. En son IRU araştırması, ülke yönetimlerinin karayolu taşımacılığına destek paketlerinin yetersiz kaldığını belirtiyor. 

  Sektör, hedeflenen eylem planları olmadan büyük bir risk altında. Mal ve yolcu anlamında Karayolu taşımacılığı kayıpları yıllık küresel olarak 1 trilyon ABD Dolarını aşacak şekilde hesaplandı, sektörde belirlenen çok yüksek temerrüt ve ödeme aczi böyle bir durumda birçok fimayı tehlike altına alabilir.

  IRU’dan Coronavirüs’ün Sektöre Etkisi Raporu
 • 14 May 2021
  İtalya’da Sürüş Yasakları Yeniden Yürürlükte

  Geçtiğimiz Mart ayında İtalya yönetimi, 7.5 ton ve üzeri araçların banliyö ve taşralardaki sürüş izinlerini yasaklayan kararı COVID-19 Pandemisi sebebiyle kaldırmıştı. 

  Ancak genelgenin süresi dolduğu için mevcut durumda hem uluslararası taşımaların, hem de diğer taşıma türlerini kapsayan yasaklar tekrar yürürlüğe girmiş oldu. Konuyla ilgili yeni bir gelişme olmadığı sürece taşıma işlemlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.

  İtalya’da Sürüş Yasakları Yeniden Yürürlükte
 • 07 May 2021
  Tır Sürücülerine Vize Başvuruları için İzin

  Tam kapanma döneminde vize işlemleri için elçilik ve konsolosluk izni almaya çalışan tır şoförleri için iyi haber geldi. UND’nin İçişleri Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda “Genelde kapsamında ilan edilen lojistik faaliyetlerin aksamadan devam edebilmesi amacıyla sadece Tır sürücülerinin vize başvuruları için aracı kurumlarda çalışan belirli sayıda personele muafiyet” izni verildi. 

  Kapalı olan büyükelçilik ve konsolosluklar haricinde hizmet veren aracı kurumların, İstanbul ve Ankara şubelerine yapılacak vize başvurularında sürücüler kısıtlamalardan muaf tutulacaklar.

  Tır Sürücülerine Vize Başvuruları için İzin