Hakkımızda

Tarihçe

Dökme kimyasal taşımacılık faaliyetleriyle lojistik sektörüne giriş yapan TET Global Lojistik, 2001 yılında marka yenileme sürecine girerek bugünkü adına ve kurumsal yapısına kavuşmuştur.

Likit kimyasal taşımacılık faaliyetlerine yurt içinde başlayan firma, bünyesine kattığı, bugün 300’ü aşkın özmal araçtan oluşan geniş filosu ile lojistik operasyonlarını Türkiye’deki ve Avrupa’daki tüm noktalar arası sürdürmektedir. Aynı zamanda intermodal taşımacılık hizmeti veren TET Global Lojistik, 2013’ten bu yana Bulkhaul’un Türkiye acentesi olarak konteyner taşımacılığında dünya üzerindeki tüm noktalar arası lojistik olanağı sunmaktadır.

2004 yılında Dilmak Tanker iş birliği ile operasyonlarına kimyasal tanker yıkama ve arıtmayı ekleyerek hizmet alanını genişletmiştir. Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Arıtma Tesisi, deneyimli çalışan kadrosu ve otomasyon yıkama sistemleri ile Avrupa standartlarında hizmet vermektedir.

Operasyonlarını ADR Tehlikeli Madde Taşımacılığı Mevzuatı, ISO 9001 kalite standartları ve SQAS sürdürülebilir emniyet ve kalite kriterlerine uygun olarak yürüten TET Global Lojistik, müşteri portföyünde kimya sektörünün lider firmalarını bulundurmaktadır.