Hakkımızda

Güvenlik Politikamız

TET Global Lojistik olarak, alanında uzman ekibimiz ve SRC 5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Sürücü Belgesi’ne sahip, deneyimli sürücü kadromuz ile iş sağlığı ve güvenliği yönetiminde İngiliz Standartlar Enstitüsü’nün OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Yönetim Sistemi kriterleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

ADR Tehlikeli Madde Taşımacılığı Mevzuatı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz lojistik faaliyetlerimizde, araçlarımız ve taşıdığımız ürünler olası tüm hasar ve kayıplara karşı kapsamlı koruma altındadır. Trafik ve hırsızlıktan kaynaklı maddi kayıplara karşı yapılan kasko sigortalarına ek olarak, kaskonun ihtiyari mali mesuliyetini artıran Hasar Fazlası Sözleşmesi ile taşınan ürünleri güvence altına alıyoruz. Ayrıca Nakliye Sigortası ile taşınan üründe yaşanabilecek hasar ve kayıpları telafi etmeyi amaçlıyoruz.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi kriterlerine uygun olarak lojistik operasyonlarımız süresince kapsamlı hizmet veriyoruz. Bu amaçla özel olarak geliştirilen yazılımlarla operasyonlarımızı teknolojik altyapı ile destekliyoruz. Araç Takip Sistemi ile müşterilerimize siparişlerini taşıyan araçla ilgili detaylı bilgilere anlık erişebilecekleri online bir platform sunuyoruz. ERP yazılımı ise ürünün siparişinden teslimatına kadar tüm lojistik sürecin, müşterilerin sistemine entegre olunarak, hızlı ve çözüm odaklı yönetilmesine olanak sağlıyor.

TET Global Lojistik olarak faaliyetlerimizin yürütülmesinde etkin bir güvenlik sistemi ile firmamız faaliyetlerini kesintisiz yürütmeyi amaçlıyoruz. Dışarıdan gelebilecek saldırı ve tehditlere karşı şirket personelinin, ürünlerin, tesislerin ve stratejik bilgi birikimini koruyoruz.

TET Global Lojistik olarak, güvenlik ile ilgili faaliyetleri yönetimin tam desteği ve ilgili personelin katılımıyla;

  • Çalışanlarımızın, müşterilerimizin, varlıklarımızın ve itibarımızın korunması için bir Güvenlik Yönetim Sistemi kurmayı, uygulamayı ve sürdürmeyi,
  • Güvenlik faaliyetlerini yerel ve uluslararası yasalara uygun olarak yürütmeyi,
  • Her türlü olay ve acil durumun olumsuz etkisini en aza indirmeye yönelik prosedürleri hazırlamayı ve uygulamayı,
  • Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin şirket sınırları içerisinde kendisini güvende hissetmesinin sağlanmasını,
  • Çalışanlarımızda güvenlik bilincinin geliştirilerek güvenlik önlemlerine katkıda bulunulmasının sağlanmasını,
  • Hizmet operasyonumuzda uygun teknoloji kullanımı ile güvenli bir ortam sağlanmasını,
  • Risk değerlendirmelerinin sonuçlarına göre belirlenen bilgi güvenliği gerekliliklerinin yerine getirilmesini,
  • Faaliyetler ile ilgili izleme ve raporlama da dahil olmak üzere tesislerin ve alanların korunmasını sağlamayı,
  • Sürekli uygunluk ve iyileştirme için güvenlik olaylarının düzenli olarak izlenmesini, raporlanmasını ve soruşturulmasını sağlamayı,
  • Faaliyetlerimiz sırasında bilgi güvenliği prensiplerinin tutarlı ve etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz.