Hizmetlerimiz

Gıda Ürünleri Taşımacılığı

Sirke, fındık füresi vb. sıvı gıda ürünlerinin global ağda kaliteli, güvenli ve çevre dostu dolaşımını sağlıyoruz. Gıda ürünleri lojistiğinde ısı kontrolü lojistik sürecin önemli bir parçasıdır. TET Global Lojistik olarak, ısı kontrollü “Food Grade” ISO tank konteynerlerimiz ile gıda kimyasallarının yapılarının bozulmadan taşınmasını sağlıyoruz. Ayrıca gıda ürünleri taşıyan araçların, ürün tipine uygun ısıda yıkama ve arıtma işlemlerini gerçekleştirerek bütünleşik gıda ürünleri lojistiği ve kimyasal tanker yıkama hizmeti sunuyoruz. Türkiye’deki ve Avrupa’daki tüm noktalar arası gerçekleştirdiğimiz gıda ürünleri lojistiği faaliyetlerimizi Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi tarafından belirlenen SQAS* sürdürülebilir emniyet ve kalite standartlarına uygun olarak yürütüyoruz.

Günlük ortalama 10.000 ton likit kimyasal taşıma kapasitesine sahip, 300’ü aşkın araçtan oluşan geniş filomuz Türkiye ve Avrupa genelinde, konteyner taşımacılığında ise dünya üzerindeki tüm noktalar arası gıda lojistiği olanağı sunmaktadır. Tamamı 316 L paslanmaz çelik kromdan oluşan, ısı kontrollü “Food Grade” ISO konteynerlerimiz gıda ürünleri lojistiği için özel olarak geliştirilmiştir.

Kompresör ve pompa donanımlarına sahip, izolasyonlu kara tankerlerimiz üç ile beş bölmeden oluşmakta ve tek seferde altı farklı kimyasal maddeyi taşıyabilmektedir. Tankerler dişli, loblu ve elektrikli olup 15.000 ton – 25.000 ton arası yükleme kapasitesine sahiptir. Tank konteynerler ise 20.000 – 33.500 litre arası yükleme olanağı sunar.

Tamamı mobil iletişim sistemleriyle donatılmış araçlarımızla müşterilerimize gıda lojistiğinin tüm aşamalarını birebir takip olanağı sunuyoruz. Alanında uzman ekibimiz ve SRC 5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Sürücü Belgesi’ne sahip, deneyimli sürücü kadromuz ile iş sağlığı ve güvenliği yönetiminde İngiliz Standartlar Enstitüsü’nün OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Yönetim Sistemi kriterleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Gıda Lojistiğinde Güven

Gıda ürünleri lojistiği faaliyetlerimizde, taşıdığımız kimyasal maddeleri olası tüm hasar ve kayıplara karşı kapsamlı koruma altına alıyoruz. Trafik ve hırsızlıktan kaynaklı maddi kayıplara karşı yapılan kasko sigortalarına ek olarak, kaskonun ihtiyari mali mesuliyetini artıran Hasar Fazlası Sözleşmesi yapıyoruz. Ayrıca Nakliye Sigortası ile taşınan üründe yaşanabilecek olası hasar ve kayıpları telafi etmeyi amaçlıyoruz.

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen yasalar çerçevesinde uygun olarak gıda ürünleri lojistiği çalışmalarımızı yürütüyoruz. Araçlarımızda EURO5 ve EURO6 motor teknolojisi kullanarak, sağlıklı bir gelecek için çevresel sürdürülebilirliğe ve doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyoruz.

* SQAS kara yolu taşımacılığı, aracılık yapan ve intermodal taşımacılık hizmeti veren şirketlerin performanslarını, kalite, güvenlik, sağlık, emniyet, çevresel ve kurumsal sosyal sorumluluk standartlarını belirleyen bir programdır. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi, SQAS ile lojistik firmaların düzenli olarak denetimini sağlamakta ve sektörün hizmet kalitesini korumayı amaçlamaktadır. Bu açıdan SQAS, kimya lojistiği sektöründe önemli bir değerlendirme kriteri olarak kabul edilmektedir.