Hizmetlerimiz

Kimyasal Tanker Yıkama

TGL Tet Global Lojistik olarak, günlük hayatta kullandığımız ürünlerin hammaddesi olan madeni yağlar ve katkıları, boya sektöründe kullanılan kimyasallar, yağ asitleri, yağ esterleri, temizlik sektöründe kullanılan hammaddeler ve kimyasallar, yapı kimyasalları, bağlayıcılar ve reçineler, latexler, monomerler ve akrilat gibi kimyasalların hijyenik bir ortamda taşınmasını sağlamak amacıyla Dilmak Tanker iş birliği ile kimyasal tanker yıkama hizmeti veriyoruz. Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Arıtma Tesisi ile operasyonlarımızı Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi tarafından belirlenen SQAS* sürdürülebilir emniyet ve kalite standartlarına uygun olarak yürütüyoruz.

2004 yılında kurulan Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Arıtma Tesisi, kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin sterilizasyonunu sağlayarak kimyasal maddelerin taşınması için gereken hijyenik ortamı sağlıyoruz. Tesis ISO 9001 Kalite Belgesi, Avrupa Temizleme Belgesi ve Türkiye Temizleme Belgesi’ne sahip tesis, Avrupa standartlarında hizmet vermektedir.

Aynı anda 6 araç yıkama ve günde 20.000 ton arıtma kapasitesine sahip tesiste kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin iç ve dış temizliği, alanında uzman çalışanlar tarafından yapılmaktadır. 

Kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin iç bölmesinin sterilizasyonunda Butterworth tarafından geliştirilen “Buhar Çarpma Teknolojisi”ni kullanıyoruz. Bu teknoloji sayesinde daha az su, enerji ve temizlik kimyasalı kullanarak tankerlerin yıkama ve arıtma operasyonlarını maksimum verimle gerçekleştiriyoruz. Yıkama işlemini aracın ve taşınan ürünün türüne göre ve istenilen sıcaklıkta yapıyoruz. Kimyasal tanker yıkama operasyonlarında uzman çalışanlarımız ve kullandığımız otomasyon sistemleri ile minimum enerji, maksimum verimle hizmet sunuyoruz. 

Kimyasal tankerlerin yıkanması ve arıtılması sırasında oluşabilecek kimyasal atıkların çevresel risk oluşturmasını önlemek amacıyla T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen normlara uygun, çevre dostu hizmet veriyoruz. Böylelikle sağlıklı bir gelecek için çevresel sürdürülebilirliğe ve doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyoruz.

* SQAS kara yolu taşımacılığı, aracılık yapan ve intermodal taşımacılık hizmeti veren şirketlerin performanslarını, kalite, güvenlik, sağlık, emniyet, çevresel ve kurumsal sosyal sorumluluk standartlarını belirleyen bir programdır. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi, SQAS ile lojistik firmaların düzenli olarak denetimini sağlamakta ve sektörün hizmet kalitesini korumayı amaçlamaktadır. Bu açıdan SQAS, kimya lojistiği sektöründe önemli bir değerlendirme kriteri olarak kabul edilmektedir.

* Tesisimizde bu ürünler yıkanmamaktadır: Sınıf 6 Maddeler, ACN (Akrilonitril), TDI (Toluen Diizosiyanat)